Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zamyšlení se nad hudebním stylem EMO. Co to vlastně je? Vydrží? Byl tu už dříve nebo se nyní objevují nové emo kapely kvůli komerční atraktivnosti stylu?

Je to pořád stejné. Hudba přichází v modních vlnách, rock'n'roll, alternativ, disco, hip hop, indie a nyní emo. Jen vlna, která prostě jednou skončí. Nebo ne? Zatímco většina hudebníku souhlasí s první možností, najdou se i tací, co předpovídají, že emo style dokáže změnit kořeny rocku. I když, dokážete si představit jak by vypadal Axl Rose jako emo-boy?

Ale, co je vlastně na emo-stylu tak zajímavého? Nekteří tvrdí, že přinese něco nového do rocku, který už se prakticky nemění a začíná být nudným. Jiní zastávají názor, že jde hlavně o emocionální způsob života. Ale přiznejte si, nechali by jste své děti, aby zastávali tyto názory často spojené s návaly depresí hraničících až s myšlenkou sebevraždy? Ano, samozřejmě, toto jsou velmi radikální odnoše tohoto stylu, ale mnohdy končící velmi tragicky. Většině původních "emáků" však jde jen o to vyjadřovat své emoce světu pomocí chování, hudby či oblečení. Stojí za svým názorem, bojují za ekologii a jsou proti válkám.

Hudební skupiny tohoto vzoru se nyní množí jako houby po dešti. Ale musím se sama sebe ptát, byly tu ty kapely už předtím, nebo se jedná o dobře vykalkulovaný marketingový tah - viz náctileté bandy tipu Tokio Hotel? Jistě, emo hudba je dozajista kvalitní. Poslední album My Chemical Romance bylo zkutečně skvělé a Fall Out Boy lze také pokládat za inteligentní mladíky, ale bude jich víc? Jistě, každému se nezamlouvají tajuplné texty s ponurou tématikou, ale proč ne? Proč se bránit něčemu, co se vám líbí? Nemusíte se přece hned nechat ostříhat a nabarvit vlasy na černo. Dokud tu jsou, tak stojí za to si je užít. Nemyslím si, že emo nějak radikálně změní rock, ale jistě k němu může dopsat další kapitolu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Klárka, 7. 8. 2007 22:56)

tak jestli tomudle řikáš málo známé tak to už opravdu nevím co si o tobě myslet... jinak prvky ema mají tak možná akorát alexisonfire, a stattic lullaby, from first to last a saosin...možná eště enter shiakri ale to je trance-core... nevim no, máš ten vyběr hudby docela chaotický.... všechno vod classic rocku přes hc až k alternative-electronic punku :) ale the klaxons je dobrá volba to se ti musí nechat ;)

...boužeeeeeeeee:(

(GoodMartinkA, 7. 8. 2007 22:19)

Ale já ti neříkám, že ty kapely který znám já neznáš ty .... whuaaaa twl musim se tady obhajowat??Mysli si co chceš, mě už je jedno co si o mně ostatní myslej...Záleží mi na těch, který mě znaj a maj mě rádi a ty wědi jaká jsem a wěří mi.
Tak třeba : The Kooks,Alexisonfire,The Hives,A Static Lullaby,Circa Survive,Drop Dead,Enter Shikari,From first to last,Kaiser Chiefs,Placebo,Saosin,Smashing Pumpkins,The Klaxons,Yeah Yeah Yeahs,Hadouken!,Razorlight ... twl .. neni to wšechno ..

...

(Klarka, 7. 8. 2007 22:00)

škoda jen, že to je přesně o tobě... bobku, jestli sis ještě nevšimla, píšu to tobě na blog a ne bezdůvodně...
no jako docela by mně ty tvé oblíbené kapely zajímaly... napiš mi aspoň některé ty méně známé, ujišťuji tě, že je znát budu...

ajéééje

(GoodMartinkA, 7. 8. 2007 21:51)

TWL, toe zase "ekšn"...
Nejsem to "emo"...Já to tady prostě wyswětlowat nebudu..
Neposlouchám jenom AFI, jenom tam nechci dáwat nějaký míň známý kapely, jelikož mi sem choděj poblázněný emo girls a nechci to moc propagowat.Klidně ti napíšu co poslouchá ale určitě to nejsou jenom AFI nebo MCR - w týhle době je to sračka...Beztak tobě o to nejde...Nebudem to řešit já už na to seru...w něčem máš prawdu a w hodně wěcechs tebou souhlasim, škoda jen, že to není o mně..
ByE

...

(Klárka, 7. 8. 2007 21:15)

tak prdelko, todle nemá s timdle článkem nic společnýho, ikdyž souhlasim tady s vostatníma, že to je jedna velká mrdka :) no, asi si teď řikáš kdo jsem že... no neboj neznáš mně a neboj, nepotkáš mně, tedy aspoň doufám že ne. bude ti o mně stačit třeba něco jako: ta od které kopíruješ články?? nebo: ta, jejíž úvahy vydáváš za své?? :) no to je jedno, snad už víš... hele řeknu ti jedno, v úvodu píšeš, že nesnášíš pozéry, diskanty a lidskou blbost. hele zlato, koukni se na sebe, dyť ty seš todle všechno v jednom!! achjo, nad lidma jako ty se mi chce brečet... uvědomuješ si vůbec, že kvůli sráčům jako ty sem už třeba já nebo můj přítel několikrát dostali přes hubu?! jo je to tak, páč každej si pod pojmem emo vybaví lidi jako seš ty a pak to schytám třeba já. ty seš prostě stejně jako tisíce jinejch v čr symbolem tý hrůzy, která se z ema stala. seš vážně jenom pruhovanej bordel, kerej by se mněl zahrabat hodně hluboko pod zem, protože normálním lidem je z vás zle slečno. uvědom si, že i ty přispíváš k tomu, že se lidi emařům smějou. promiň ale po přečtení tvýho webu na mně působíš jako obyčejná malá hloupá holka, která prostě ještě nevidí realitu. kdybys aspoň poslouchala nějaký normální emařský kapely, jenže AFI holka... stebou to de vážně z kopce. no nic už sem se docela rozkecala, na to, že vim, že ty si todle stejně nikdy neuvědomíš. seš fakt vo špatnostech zlato, uvědom si jak na tom seš, že jedeš v něčem, na co nemáš... zamysli se nad sebou.

jo a laskavě vodemně už nic nekopíruj, stejně ti nikdo nežere, že sou to tvoje slova... :)

Sincerely,
Klárka.

tak to sis posrala

(emoboy,,,ziky, 31. 7. 2007 22:44)

takovy keci sem uz dlouho neslisel ....jezis marja ...ty tu pises ze nesnasis POZERY ale sama ses pozerka ....asi by si vypadala strasne bejt emo v uuuzkych kalhotech ,uzkym tricku,patkou.....a tokio hotel fakt nejsou EMO kdes na to prisla....v bravicku....heeee

................:)

(MartinkA, 27. 6. 2007 19:35)

každej má swj názor ... :)

emo change rock????

(Head, 27. 6. 2007 19:17)

Omg větší kravinu jsem nečetl, prý změní kořeny rocku :D :D :D kdes to vyhrabala :D